Diagnostyka samochodowa Oleśnica

Oferujemy dla naszych klientów

01

DIAGNOSTYKA

Komputerowa diagnostyka samochodowa pomaga zidentyfikować problem zawsze wtedy, kiedy zaczyna dziać się coś złego z autem. Usługa ta stosunkowo tania, wymaga jednak fachowej wiedzy. Diagnostyka samochodu nie polega bowiem jedynie na podłączeniu komputera, ale na interpretacji kodów i odczytów z silnika.

02

KOMPUTEROWA DIAGNOSTYKA SAMOCHODU – KIEDY WARTO?

Diagnostyka komputerowa jest przydatną usługą zawsze wtedy, kiedy komputer pokładowy sygnalizuje zaburzenia funkcjonowania któregoś z układów. Pojedyncze kontrolki w mało precyzyjny sposób określają rodzaj awarii. Mechanik samochodowy podłączając komputer ze specjalistycznym oprogramowaniem widzi znacznie więcej. Poszczególne kody pokazują bowiem istotę problemu. Ponadto, istnieje możliwość przeanalizowania pracy silnika w trakcie zwiększania obciążenia i pracy w różnych warunkach.
Inną sytuacją, kiedy warto zawitać w naszym warsztacie w Oleśnicy jest chęć zakupu nowego samochodu. W określeniu wartości pojazdu niebagatelną rolę może odegrać diagnostyka silnika. Cena takiej usługi jest niewysoka, a może uchronić przed zakupieniem wadliwego towaru. Ewentualne błędy wykryte podczas badania, będą też stanowić dobry argument negocjacyjny. Naprawy samochodowe rzadko bowiem wychodzą tanio, a w wypadku konieczności np. regeneracji pomp wtryskowych cena naprawy może postawić pod znakiem zapytania opłacalność zakupu.

03

DIAGNOSTYKA SAMOCHODOWA – CENNIK

Koszt wykonania diagnostyki za pomocą zewnętrznego komputera jest zależny od rodzaju usługi. Może ona obejmować:

  • Odczyt i kasowanie błędów
  • Drukowanie raportu
  • Odczyt statycznych wartości mierzonych z bloków pomiarowych ze sterownika
  • Odczyt dynamicznych wartości mierzonych z bloków pomiarowych ze sterownika silnika
  • Inne czynności diagnostyczne.
  • Dojazd do klienta jest ustalany indywidualnie.
04

NA JAKIEJ ZASADZIE DZIAŁA DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA?

Ponieważ prędzej czy później każdy kierowca będzie musiał poddać swój samochód badaniu warto wiedzieć, jak to działa. Należy mieć świadomość, że nawet stare auta posiadają komputery pokładowe. W wypadku nowszych pojazdów są one bardziej zaawansowane, a niektóre dodatkowe informacje wyświetlają już na cyfrowym panelu kierowniczym. Dzięki temu informacja o przepalonej żarówce nie zmusza do wizyty u mechanika. Jednak nie wszystko widać od strony kierowcy. Większość informacji jest kodowana i przechowywana w systemie. Nadmiar tych wiadomości również powoduje błędy, dlatego co jakiś czas należy wyczyścić rejestr.
W tym celu łączy się dwa systemy komputerowe – samochodowy i zewnętrzny z zainstalowanym oprogramowaniem do odczytu danych. Jest to możliwe dzięki gniazdom OBD estetycznie schowanym w każdym samochodzie. Po ściągnięciu danych i wydrukowaniu raportu zwykle się je czyści, aby nie przepełniały pamięci i nie powodowały zakłóceń w działaniu systemu. Jeśli poszukują Państwo dobrego mechanika w okolicach Wrocławia, zapraszamy do kontaktu. Dane dostępne są na naszej stronie.

Zajmujemy się

Naprawą wtryskiwaczy Bosch oraz Delphi, pomp wtryskowych,oraz pomp vp 30 i 44

Naprawą elektroniki oraz uszkodzeń mechanicznych POMP BOSCH VP

Zaawansowaną elektroniką samochodową oraz filtrami DPF
– naprawa wtryskiwaczy Bosch
– naprawa wtryskiwaczy Delphi
– naprawa filtrów DPF
– elektronika samochodowa

Czyszczenie ukladu paliwowego
Naprawa pomp wtryskowych Bosch oraz Delphi
Naprawa pompowtryskiwaczy z montażem

Diagnostyka samochodowa — Oleśnica

Dzięki diagnostyce samochodowej w sposób nieinwazyjny można dowiedzieć się dokładnie, w jakim stanie są poszczególne układy w pojeździe. To nie tylko doskonałe rozwiązanie na kontrolę parametrów we własnym aucie, ale również przydatny zabieg podczas zakupu samochodu używanego. Wystarczy podjechać do mechanika-diagnosty, a on precyzyjnie określi ewentualne usterki. Jeśli mieszkasz w Oleśnicy i planujesz nabyć używane auto, zachęcamy do skorzystania z usługi diagnostyki samochodowej w naszym warsztacie.

Sezonowa diagnostyka samochodowa

Dobrą praktyką jest wykonywanie diagnostyki samochodowej raz w roku, niezależnie od tego, czy zwróciliśmy uwagę na coś niepokojącego, czy nie. Okres wiosenno-letni to idealny moment, aby sprawdzić stan elektroniki oraz bezpieczeństwo innych układów, od których zależy komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dodatkowo zalecane jest dokładne zbadanie pojazdu po każdej kolizji lub innym niespodziewanym zdarzeniu. W Oleśnicy wykonujemy kompleksową diagnostykę samochodową: komputerową, zawieszenia, układu hamulcowego i kierowniczego.

Dlaczego warto?

Od wielu lat specjalizujemy się w diagnostyce samochodowej i naprawie pojazdów, ze szczególnym uwzględnieniem pomp, wtryskiwaczy oraz elektroniki. Dzięki doświadczeniu zdobyliśmy zaufanie Klientów nie tylko w Oleśnicy, ale również w okolicznych miejscowościach. Jeśli szukasz sprawdzonego mechanika — skontaktuj się z nami!